Brak produktów w koszyku.

Misja

Tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kadrach fotograficznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna, które dekoruje nasze wnętrza i wzbogaca nas samych.

Biografia - Szymon Brodziak

Szymon Brodziak (ur.1979) – mistrz fotografii czarno-białej. Zdobywca 1. miejsca w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland. Najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013). 

Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. Kocha fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Ich interpretację pozostawia odbiorcy, mówiąc: „Jesteś tym, co widzisz”.

Szymon prowadzi autorskie galerie fotografii w Poznaniu i Warszawie, które pod wpływem fascynacji architekturą mobilną, stworzył w przeszklonych kontenerach. Jego prace można również oglądać i zamawiać online na www.szymonbrodziak.com.
#brodziakpower

Helmut Newton Foundation

W 2015 roku fotografie Szymona zostały zaprezentowane w ramach wystawy „Newton.Horvat.Brodziak” w Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, co uczyniło Brodziaka najmłodszym artystą, jaki kiedykolwiek został zaprezentowany w tym prestiżowym Muzeum Fotografii.

52

52

Nagrody

147

147

Fotografii i Plakatów

43

43

Wystawy

Numer 1 na Świecie

Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury FashionTV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoje mistrzostwo zdobywając 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym międzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej.

Album "Brodziak One”

Pod koniec 2014 roku Szymon opublikował swój pierwszy album fotograficzny „BRODZIAK ONE”, który miał swoją oficjalną premierę w Rzymie. Prezentuje on blisko 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących pierwsze 10 lat zawodowej działalności Brodziaka. Album zawiera osobistą dedykację od June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona.

Johnnie Walker Keep Walking Award

Jeszcze jako student Szymon zdobył nagrodę Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe spełnianie marzeń i pasję do wytyczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

Podium w USA
Złoto w Paryżu

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata.

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016.

431.818

431.818

PLN

Wierzymy, że dobro wraca. Dlatego GALERIA BRODZIAK bierze udział wydarzeniach oraz aukcjach, z których środki przeznaczone są na cele charytatywne. Do tej pory - dzięki Państwu - nasze działania wygenerowały 431.818 zł. To jest prawdziwa moc fotografii. Dziękujemy!