fbpx O Autorze - Brodziak Gallery Online

Brak produktów w koszyku.

s

Misja

Tworzenie czarno-białych światów, opowiadanie historii zapisanych w kardach fotograficznych. Wzbudzanie emocji i utrwalanie piękna, które dekoruje nasze wnętrza i wzbogaca nas samych.

s

Biografia

Szymon Brodziak (ur.1979) – mistrz fotografii czarno-białej. Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. Kocha fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Ich interpretację pozostawia odbiorcy, mówiąc: „Jesteś tym, co widzisz”.

Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013).

Szymon prowadzi autorskie galerie fotografii w Poznaniu i Warszawie, które pod wpływem fascynacji architekturą mobilną, stworzył w przeszklonych kontenerach. Jego prace można również podziwiać i zamawiać online na www.szymonbrodziak.com.
#brodziakpower

s

Helmut Newton Foundation

W 2015 roku fotografie Szymona zostały zaprezentowane w ramach wystawy „Newton.Horvat.Brodziak” w Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, co uczyniło Brodziaka najmłodszym artystą, jaki kiedykolwiek został zaprezentowany w tym prestiżowym Muzeum Fotografii.

28

28

Nagród

147

147

Fotografii i Posterów

36

36

Wystaw

s

Najlepszy fotograf kampanii czarno-białych na świecie

Podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2013 roku Brodziak został uznany przez FashionTV za najlepszego fotografa kampanii czarno-białych na świecie.

s

Album ”Brodziak One”

Pod koniec 2014 roku Szymon opublikował swój pierwszy album fotograficzny „BRODZIAK ONE”, który miał swoją oficjalną premierę w Rzymie. Prezentuje on blisko 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących pierwsze 10 lat zawodowej działalności Brodziaka. Album zawiera osobistą dedykację od June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona.

s

Johnnie Walker Keep Walking Award

Jeszcze jako student Szymon zdobył nagrodę Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe spełnianie marzeń i pasję do wytyczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

s

Podium w USA
Złoto w Paryżu

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata.

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016.

118.228

118.228

PLN

Wierzymy, że dobro wraca. Dlatego GALERIA BRODZIAK wydaje specjalne edycje druków i fotografii oraz bierze udział aukcjach, z których środki są przeznaczone na cele charytatywne. Do tej pory - dzięki Wam - udało nam się zebrać 118.228 zł. Dziękujemy!